Ceramika Pilch w Jasienicy to firma rodzinna, z polskim kapitałem, założona przez Edwarda Pilcha, który obecnie wraz z synem zarządza firmą.
Zakład jako pierwsza prywatna firma w Polsce rozpoczął w 1980 r. w Bystrej Śląskiej produkcję płytek ceramicznych. Na przełomie transformacji ustrojowej Edward Pilch, wykupując tereny w Jasienicy, rozpoczął budowę zakładu produkującego ceramikę sanitarną.
Pierwsza linia produkcyjna została uruchomiona w 1990 roku. Początkowo były to umywalki i kompakty, dziś w ofercie jest kilka rodzajów umywalek, kompaktów, pisuarów, postumentów i misek ustępowych. W 1992 roku powstał w Jasienicy zakład produkujący podłogowe i ścienne płytki ceramiczne do wnętrz.      
W zakresie technologii oraz wzornictwa Ceramika Pilch współpracuje z uznanymi firmami i projektantami z Włoch i Hiszpanii, a u siebie zatrudnia około 350 pracowników, najczęściej mieszkańców pobliskich miejscowości.
Produkcja jest absolutnie proekologiczna, płytki powstają z surowców mineralnych, które są przyjazne środowisku, a selektywna zbiórka odpadów umożliwia ich dalsze gospodarcze wykorzystanie.
W sklepie firmowym, który mieści się na terenie zakładu (przy drodze Bielsko-Biała - Cieszyn), klienci znajdą wszystko, co potrzebne jest do wykonania łazienki. Przede wszystkim wyroby Ceramiki Pilch, czyli płytki oraz ceramikę sanitarną, ale także chemię budowlaną, wanny i kabiny prysznicowe, armaturę itd. W dokonaniu trafnego wyboru pomagają wykwalifikowani sprzedawcy.
Najlepiej o Zakładzie Płytek i Wyrobów Sanitarnych w Jasienicy Ceramika Pilch świadczy grupa stałych i lojalnych nabywców zarówno detalicznych, jak i hurtowych. Poza rynkiem polskim wyroby z Jasienicy trafiają także do Niemiec, Czech, Rosji i Szwecji oraz na Węgry, Słowację i Ukrainę.


Znajdź nas w Google+