Strona główna>Kalkulator płytek
Kalkulator płytek

 


Jak obliczyć potrzebną ilość płytek?


1. Na początku, trzeba zacząć od zmierzenia ścian. Potrzebna nam jest szerokość każdej ze ścian oraz wysokość, do której zamierzamy ułożyć płytki. Następnie dodajemy szerokości wszystkich ścian w łazience i mnożymy przez wysokość, do której chcemy ułożyć glazurę. Jeśli mamy łazienkę o wymiarach 2m x 3m i wysokość  2,5m to wygląda to następująco:

2m + 2m + 3m + 3m = 10m
10m x 2,5m = 25m2

Wyliczając płytki potrzebne nam do ułożenia na podłogę mnożymy długość i szerokość tej powierzchni. Na przykład:

2m - szerokość
3m - długość

2m x 3m = 6m2

Musimy też na tym etapie wziąć pod uwagę dekoracje. Dlatego też liczymy ile ma ich być, a następnie odejmujemu ich powierzchnię od powierzchni przeznaczonej do ułożenia glazury.

2. Przy każdym układaniu glazury trzeba wziąć pod uwagę straty. Tutaj ile trzeba doliczyć płytek przy zakupie ma znaczenie sposób układania. Jeżeli układamy w prosty sposób to doliczamy 10%, jeśli na zrąb to 13%, a do sposobu układania karo nawet 15%.

3. Ostatnią ważną rzeczą jest, aby pamiętać o pozostawieniu sobie pewnej ilości płytek na zapas. W razie zbicia lub uszkodzenia płytki, będzie można bez problemu wymienić ją na drugą. Te same płytki z różnych partii najczęściej różnią się odcieniem, więc dobrze jest, gdy kupimy więcej i zostawimy coś na zamianę.

Mamy nadzieję, że obliczenia pójdą sprawnie i wszelkie wątpliwości zostaną rozwiązne. Życzymy udanego remontu.

 

 

Znajdź nas w Google+