Strona główna>Kolor fugi a kafelki
Kolor fugi a kafelki

Dobre dopasowanie kolorystyczne fugi do wybranych przez nas płytek ceramicznych jest bardzo ważne, ponieważ taka idealna kombinacja będzie cieszyć nasze oko przez lata!

Możemy wybrać fugę droższą lub tańszą, kolorową lub o stonowanych barwach, tylko którą wybrać?

Fugi jasnobeżowe, beżowe, kremowe pasują niemal do każdej płytki – obojętnie czy jest 10x10, czy to terakota czy glazura – są bardzo uniwersalne dlatego tak bardzo lubiane przez Polaków i jednak najtańsze – za kolorową fugę trzeba niejednokrotnie zapłacić kilka razy więcej!

Większość wybiera spoinę w kolorze zakupionej płytki – jest to też dobry pomysł, gdy wykładamy wnętrze płytkami II lub III gatunku – taka fuga pomaga w zatuszowaniu wad i wybrakowań kafelka.

Jeżeli jednak chcemy zwrócić uwagę na nietypowy kształt płytki świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie kolorowej fugi, która będzie się pięknie odcinać od płytki ceramicznej i jednocześnie ocieplać nasze wnętrze tworząc je bardziej intrygującym.

 

Jeżeli kierujemy się czymś jeszcze przy wyborze fugi to z pewnością powinniśmy kierować się solidnością marki – może nie będzie to najtańsze z rozwiązań jednak warto pamiętać, że to inwestycja na lata.

Przeróżne rodzaje fug marki Sopro:

http://www.tuplytki.pl/57344,chemia-fugi-sopro

Jeżeli nasze wymagania są jeszcze wyższe, jeżeli chodzi o fugę to warto zastanowić się nad brokatem do fugi:

http://www.tuplytki.pl/57344,chemia-fugi-sopro/95664,brokat-zloty-dfe-aa-aa9-aa-g


Propozcje z Kerakollu:

http://www.tuplytki.pl/98373,chemia-fugi-kerakoll

 

Życzymy udanego wyboru!

Znajdź nas w Google+