Strona główna>Zlewozmywak- trudny wybór?
Zlewozmywak- trudny wybór?

Zlewozmywaki emaliowane czy chromoniklowe? Jedne i drugie znajdują oczywiście w dalszym ciągu amatorów. Podstawową zaletą zlewozmywaków emaliowanych jest łatwość utrzymania ich w czystości – nie zobaczymy tam wodnych zacieków nawet po długim czasie użytkowania.

 

Chromoniklowe są o tyle lepsze, iż są odporne na działanie kwasów oraz zasad – jednak tutaj zauważalne są zacieki wodne. By utrzymać zlewozmywak lśniącym musimy go często i dokładnie czyścić ( szczególnie stal imitującą fakturę tkaniny – jest z tym więcej problemów, jeżeli chodzi o pielęgnacje.

 

Obecnie na rynku jest tak wiele kształtów, faktur stali czy kolorów, że każdy bez problemu odnajdzie coś odpowiadającego stylem do jego kuchni. Prostokąty i kwadraty w dalszym ciągu wiodą prym jednak odnajdziemy również wiele zlewozmywaków o kształtach bardziej zwariowanych, które dodadzą oryginalności naszej kuchni!

 

 

Cena takiego niezbędnego elementu każdej kuchni waha się od 260 zł do nawet 1200 zł! Wszystko zależy  odtego czy zdecydujemy się na tradycyjny emaliowany, czy jednak na ten ze stali nierdzewnej lub na zlewozmywak ceramiczny.

 

Znajdź nas w Google+